دستگاه لیزر فایبر,دستگاه لیزر فایبر مارکینگ,دستگاه لیزر فایبر دست دوم,دستگاه لیزر فایبر چیست,دستگاه لیزر فایبر 30 وات,دستگاه لیزر فایبر رومیزی,دستگاه لیزر فایبر برش طلا,دستگاه لیزر فایبر طلا,دستگاه لیزر فایبر حکاکی,دستگاه لیزر فایبر گلاس قیمت,

لبه گیری در لیزر فایبر برش

لبه گیری در لیزر فایبر برش

در این مقاله قصد داریم  در خصوص لبه گیری در لیزر فایبر برش بنویسیم . همانگونه که میدانید از زمانی که دستگاه لیزر صنعتی وارد صنعت شد سرعت و کیفیت بسیار بالا رفت و از آنجایی که این روزها، سرعت پادشاه است علاوه بر سرعت کیفیت نیز جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. یک لیزر فایبر قوی همراه با اتوماسیون می تواند تعداد زیادی از فرآیندهای پایین دست را تامین کند. دستگاه لیزر برش فایبر ساخت فلز مدرن را فوق العاده باکیفیت ساخته است، حتی اگر برخی از قطعات نیاز به خراشیدن داشته باشند نیز این دستگاه بسیار مفید و کارامد است.

این روزها  میگویند  که یک دستگاه لیزر فایبر  با قدرت بالا میتواند جایگزین چندین ماشین CO2 شود. تولیدکنندگان در حال حاضر به دستگاه لیزر برش فلز برای تولید بیش از هر زمان دیگری تکیه می کنند. تا جایی که حتی اگر یکی از این دستگاه های برش لیزری آنها در یک کارگاه از کار بیفتد میتواند خسارت بسیار زیادی برای ان کارگاه به همراه داشته باشد.

 

فوکوس باریک

اپراتورهایی که در برش لیزر CO₂ تجربه کرده اند، احتمالا در هنگام تمرکز به قاعده ی انگشت شست می گویند. اگر با یک فرایند اکستریمری برش دارید، یعنی با کمک اکسیژن گاز، اکسیژن کاتالیزور واقعی برای برش است. پرتو به طور عمده از مواد پیش انعطاف پذیر است. به این ترتیب اکسیژن گرما را از لیزر جذب می کند و فرآیند برش را از طریق ضخامت کوره شتاب می دهد.

به همین علت، هنگامی که اپراتورهای برش اکسیژن، پرتو لیزر CO₂ را در بالای یا کمی بالاتر از سطح مواد تمرکز می دهند. این نقطه کانونی پرتو را که بیشترین درجه حرارت در بالای صفحه را تشکیل می دهد، متمرکز می کند و از این رو، باعث می شود تا واکنش اکسیژن که فرآیند برش را درگیر می کند، جذب کند.

دستگاه لیزر فایبر,دستگاه لیزر فایبر مارکینگ,دستگاه لیزر فایبر دست دوم,دستگاه لیزر فایبر چیست,دستگاه لیزر فایبر 30 وات,دستگاه لیزر فایبر رومیزی,دستگاه لیزر فایبر برش طلا,دستگاه لیزر فایبر طلا,دستگاه لیزر فایبر حکاکی,دستگاه لیزر فایبر گلاس قیمت,

هنگامی که با یک لیزر CO₂ با گاز نیتروژن فلز را برش زدید، یک فرآیند اندوترمیک دریافت می کنید. گرما از پرتو ذرات ماده پایه را می سوزاند و نیتروژن به راحتی مواد مذاب را دور از خورشید تخلیه می کند. کرف بسیار کوچکتر است و به دلایل خوب؛ هرچه اندازه کوچکتر باشد، مواد کمتر لیزری نیاز به حذف دارند و سریعتر می توان آن را برش داد. برای حذف کردن به عنوان مواد کمی که ممکن است، اپراتور به طور کلی پرتو نزدیک مرکز ضخامت مواد را تمرکز می کند. این امر باعث می شود که لبه های بالا در بعضی موارد کاهش یابد.

 

برای آلومینیوم ضخیم تر و یا آلومینیوم، اپراتور ممکن است پرتو را در نزدیکی پایین برش متمرکز کند. او ممکن است سرعت مطلوب را به دست نیاورده باشد اما تمرکز کم باعث ایجاد بهترین لبه برش و کمترین مقدار هدر می شود. همه ی این گرما متمرکز در نزدیکی کف کور فلزی را از بین می برد قبل از این که بتواند در لبه ی پایین لولیت شود.

 

در بعضی موارد لیزر فایبر قوانین را تغییر می دهد وقتی که قرار است فوکوس را انجام دهد. در خارج از برخی از مواد (مثلا ۰٫۵ نانومتر ضخامت یا بیشتر از جنس نیکل یا آلومینیوم) پرتو فیبر لیزر با نیتروژن می تواند تقریبا در هر نقطه از ضخامت مواد تمرکز کند – در نزدیکی سطح، در وسط و یا نزدیک به پایین – و پرتو برش را از دست نمی دهد. بهترین تمرکز اغلب در نزدیکی وسط مواد است، گاهی نزدیک به پایین.

 

لیزر فایبر را می توان به موقعیت های مختلف در طول ضخامت مواد متمرکز کرد، اما این بدان معنا نیست که آن را به خوبی برش. در حقیقت، با برخی از مواد، فایبر لیزر ممکن است یک پنجره تمرکز بسیار مطلوب با تمرکز داشته باشد، اغلب ± ۰٫۰۴۰ و یا حتی ۰٫۰۲۰ اینچ. خارج از این پنجره باریک و کیفیت لبه به سرعت کاهش می یابد و باعث ایجاد نشتی می شود.

 

در طول سال تولید کنندگان ماشین نقاط مرکزی برای مقادیر مختلف مواد را تعیین کرده اند. بعضی از مواد حتی دارای دو نقطه کانونی مطلوب هستند، یا بسیار زیاد یا بسیار کم در سر و صدا، و هر دو در کیفیت بسیار خوب لبه. صرفنظر از این، تمام این نتایج به تنظیمات کارخانه دستگاه وارد شده است. اگر این تنظیمات کارخانه باقی بماند، تمرکز معمولا بهینه می شود. به ندرت نیاز به تنظیم تمرکز وجود دارد مگر اینکه یک ماشین برش درجه یا ضخامت مواد را که در کتابخانه استاندارد وجود ندارد. و حتی پس از آن، تنظیم تمرکز به احتمال زیاد بسیار کوچک است.

 

همان تفکر برای شکاف نازل یا فاصله بین سوراخ نازل و سطح ورق است. تنظیمات کارخانه معمولا بین ۰٫ ۳۰ و ۰٫ ۶۰ اینچ است، هرچند که می تواند تا ۰٫۰۸۰ یا ۰٫۰۱۰ اینچ باشد، بسته به برنامه کاربردی. اگر یک اپراتور شکاف نازل را تغییر دهد، مقدار گاز کمک کننده مورد نیاز برای برش تمیز را تغییر می دهد که دینامیک گاز را برای کل روند تغییر می دهد. البته، برای انطباق برش خوب نیست.

 

همینطور برای تنظیمات سرعت نیز کاربرد دارد. برای اپراتورهای تجربه شده با سیستم های CO₂، تنظیمات سرعت به نظر می رسد غیرمنتظره است، به خصوص برای سیستم های فایبر با قدرت بالا (به عنوان مثال ۸ کیلو وات). بله، هنگام برش مواد ضخیم تر، سرعت مطلوب کاهش می یابد. اما برش ۰٫۲۵ اینچ و نازک تر، و سرعت های سریع تر می توانند لبه های برش بهتر را تولید کنند. لیزر فایبر ۴ کیلوواتی ممکن است باعث ایجاد ضایعات در ورقه های نازک و متوسط شود. اما در یک سیستم ۸ کیلووات، با قدرت و سرعت ترکیبی آن، مسائل مربوط به هدر رفتن می توانند از بین بروند و لبه برش پاک و پاکیزه تر می شود.

 

لیزر فایبر مدرن، ماشین آلات فوق العاده قابل اعتماد است، اما آنها نیز ابزار دقیق دقیق هستند. و در سال های اخیر، تولیدکنندگان دستگاه ها از طریق تست و تنظیم تنظیمات کارخانه، دقیقا با آن تماس گرفته اند. تنظیمات همیشه کمی پایین یا بالا را تغییر دهید، و کیفیت لبه ممکن است رنج ببرد.

از پاور لیزر بیشتر بدانیم

از پاور لیزر بیشتر بدانیم

در این مقاله قصد داریم درباره ی موضوع از پاور لیزر بیشتر بدانیم بنویسیم. پاور دستگاه لیزر یا های ولتاژ لیزر جزیی از قطعات مهم دستگاه لیرر می باشند که همواره دارای اهمیت ویژه ای هستند.

وظیفه پاور لیزر :

وظیفه  پاور لیزر بالا بردن ولتاژ برق جهت تولید لیزر در تیوب میباشد که این عمل به این صورت است ولتاژ بالا از طریق کابلی قرمز از پاور خارج شده و به انتهای تیوب لیزر متصل میشود و باید این سیم به صورت کامل عایق باشد و اگر سیم یک تیکه نباشد باید به خوبی عایق شود زیرا به دلیل بالا بودن ولتاژ بالا به بدنه نشر الکتریکی ایجاد میشود که این نشر حتی از روی لنت برق هم عبور میکند و در صورت نشر تیوب لیزر خروجی مناسبی نخواهد داشت و بعد از عبور برق از این کابل و وارد شدن به تیوب باعث بر انگیخته شدن الکترون های تیوب میشوند و این برنگیختگی باعث ایجاد نور و در نهایت لیزر میشود.

تاثیر پاور لیزر بر کارکرد تیوب لیزر :

پاور لیزر یکی از قطعات اصلی در دستگاه لیزر می باشد توان پاور در کارکرد تیوب لیزر تاثیر مستقیم دارد.به طور مثال  اگر بخواهیم بهترین کارایی را از تیوب لیزر ۸۰ وات در حکاکی تصاویر بگیریم باید از پاور ۸۰ وات استفاده کنیم و از طرفی برای طول عمر بیشترتیوب از پاور ۸۰ وات استفاده شود اگر تیوب ۸۰ وات باشد و اگر توان پاور بالا تر از تیوب باشد تیوب طول عمرش کمتر میشود در کل توان پاور باید با توان تیوب لیزر یکی باشد .

بررسی انواع توان در پاور لیزر :

پاور لیزر توان های و برند های مختلفی دارد نظیر توان های ۸۰  و۱۰۰ و ۱۲۰ و۱۵۰  وجود  دارد.البته توان بالا تر از ۱۵۰ وات و پایین تر از ۸۰ وات نیز وجود دارد ولی در بازار به سختی پیدا میشود و توان های گفته شده در بالا رند بازار می باشد. در برند های موجود در بازار معروف ترین آنها به ترتیب رسی و ای اف ار و یانگلی می باشد که کیفیت آنها در مرحله اول  بر میگردد به کسی که این پاور ها را وارد کرده است که چه هسته  بر روی این پاور ها نصب شده است .داخل پاور ها دو یا سه یا چهار هسته متناسب بر توان پاور وجود دارد که بیشترین قسمتی است که خراب میشود و به همین دلیل کیفیت آن بسیار مهم است و این هسته ها دارای شماره سریال میباشد که کیفیت آن نشان میدهد که تقاوت قیمتی زیادی به نسبت کیفیت دارد.از لحاظ طول عمر پاور های ای اف ار باز خورد بهتری به نسبت پاور رسی و یانگلی دارد.

نکاتی کاربردی در مورد پاور های لیزر

بعد از خرید پاور لیزر یک نکته را حتما رعایت کنید که اکثر لیزر کاران آن انجام نمی دهند آن هم کندن برچسب آبی رنگی که سطح خارجی پاور را پوشانیده است می باشد و دلیل آن هم این است که این برچسب جلو گیری از خنک کاری دمای پاور میشود و جنس بیرونی پاور رسی ار آلومینیوم می باشد و استفاده از این جنس جهت خنک کاری بهتر می باشد که در صورت نکندن چسب ها مشمایی آبی از این عمر ممانعت میشود.

تعمیر پاور لیزر :

پاور دستگاه لیزر بعد از گذشت زمان بسته به کیفیت هسته های داخل آن، این هسته ها طول عمر آنها تمام میشود و می توان با تعویض  هسته های آن در هزینه ها صرفه جویی کنیم و دیگر نیاز به خرید پاور جدید نمی باشد ولی نکته ای که وجود دارد پاور ۸۰ وات قابل تعمیر نیمباشد و باید حتما تعویض شود.البته دلایل دیگری نیز وجود دارد که پاور خراب شده باشد که میتوان ایراد از برد و ایسی های آن باشد که با تعویض این آیسی ها می توان پاور را تعمیر کرد در بعضی مواقع و بعضی از پاور های دیگر هم هستند که تولید کنندگان آن به دلیل این که کسی نتواند آن را تعمیر کند آیسی های برد آن را مختوش میکنند تا کد های درج شده بر روی آن مشخص نشود و کسی نتواند آن را تعمیر کند.

 

به شما پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پاور دستگاه لیزر مقاله زیر را مطالعه نمایید :

پاور دستگاه لیزر 

دلایل محبوبیت دستگاه لیزر حکاکی

دلایل محبوبیت دستگاه لیزر حکاکی

در این مقاله قصد داریم در خصوص جدیدترین نوع دستگاه لیزر حکاکی و دلایل محبوبیت دستگاه لیزر حکاکی بنویسیم.همانگونه که میدانید در گذشته برای حک روی انواع اجسام سخت می بایست از ابزار آلات گران و سنگین استفاده میکردند و جهت انجام حکاکی علاوه بر زمان بالا توانایی جسمی بالایی نیز نیاز بود اما با گسترش علم و صنعت دستگاه لیزر حکاکی نمایان و بسیار از امورات حکاکی را برای صاحبان مشاغل د راین حوزه آسان نمود.

مشخصات بی نظیز دستگاه لیزر حکاکی :

لیزر حکاکی فلزات که جدید ترین آن لیزر فایبر می باشد طرفداران زیادی پیدا کرده است زیرا دارای سرعت و دقت قابل قبولی میباشد و منبع تامین لیزر آن دارای طول عمر بالایی داراست که غیر قابل مقایسه با لیزر های نسل قدیم می باشد.این لیزرها مصارف زیادی دارند از جمله برندینگ محصولات و طلا و جواهرات و محصولات تبلیغاتی و تابلو سازی و غیره.این کاربرد ها به شکلی شده است که داشتن این ماشین های لیزر اجباری شده .به طور مثال در کارگاه های تولید پلاک و دستبند طلا بدون لیزر کار قابل انجام نیست .تمامی این فواید این دستگاه های لیزر باعث شده عضوی مهم از صنایع نام برده بشود.

لیزر حکاکی غیر فلزات :

لیزر حکاکی غیر فلزات میتوان از فایبر ها نیز استفاده کرد البته برای حکاکی بر روی اجسام شفاف و بعضی غیر فلزات باید از لیزر مارکینگ co2 استفاده کرد که منبع لیزر آن لامپ گازی میباشد و این ماشین ها کارایی زیادی دارند از جمله در صنعت چرم جهت برش و حکاکی چرم و تولید لباس و پارچه و تبلیغات و تابلو سازی و غیر استفاده کرد.این لیزر ها دقت پایین تری نسبت فایبر ها دارند و طول عمر منبع آنها نیز تقریبا ۱۰ برابر کمتر است ولی از طرفی قیمت آن پایین تر از لیزر فایبر میباشد.

 

 

امیدواریم مقاله دلایل محبوبیت دستگاه لیزر حکاکی برای شما مفید واقع شده باشد. از شما دعوت میکنیم تا به مطالعه مقالات زیر بپردازید.

دستگاه لیزر حکاکی

نسل جدید دستگاه لیزر حکاکی

بررسی انواع مدل دستگاه لیزر حکاکی

بررسی انواع مدل دستگاه لیزر حکاکی

در این مقاله قصد داریم بسیار کوتاه به بررسی انواع مدل دستگاه لیزر حکاکی (Checking Laser Engraving Machine Models ) بپردازیم.

انواع دستگاه لیزر حکاکی :

لیزر حکاکی بر چند مدل قابل تقسیم می باشد .۱- متریال قابل اجرا،لیزر برش فلزات و غیر فلزات.۲- از لحاظ منبع، لیزر سورس  و لامپی. ۳ –متریال شفاف و غیر شفاف.لیزر حکاکی تیوبی فقد جهت حکاکی غیر فلزات کاربرد دارد و اگر احیاناً قصد حکاکی فلزات با این ماشین را دارید باید فلز مد نظر را رنگ کرده و بعد حکاکی بر روی انجام بشود و لیزر رنگها را از روی فلز می ماند و لگو و طرح مد نظر بر روی فلز می ماند.لیزر های فیبری به دلیل نوع فرکانس لیزر توانایی حکاکی بر روی اجسام غیر شفاف را دارد و در اجسام شفاف کارایی ندارد.در اجسام شفاف باید از لیزر ها لامپی استفاده کرد و این لیزر ها توانایی حک غیر شفاف را هم دارد به شرطی که غیرفلزات باشد. ( بررسی انواع مدل دستگاه لیزر حکاکی )

لیزر ها از لحاظ منبع لیزر :

لیزر ها از لحاظ منبع لیزر بر دو نوع می باشند.لیزر های لامپی و لیزر های سورس فایبر است.لیزر  های لامپی توانهای مختلفی از ۴۰ وات به بالا می باشد ،در این لیزر ها دقت حکاکی پایین تز از فایبر می باشد و دلیل آنها بزرگ بودن قطر لیزر آن می باشد.لیزر ها فایبر دقت بالایی دارند و دلیل آن هم ریز بودن قطر لیزر خارج شده می باشد.نکته دیگه ای هم وجود دارد آن هم لیزر های لامپی عمر کمی دارند به نسبت به لیزر های فیبری.

 

امیدواریم که مقاله مدل دستگاه لیزر حکاکی (Checking Laser Engraving Machine Models ) مورد پسند شما کاربر گرامی واقع شده باشد.

 

همچنین از شما دعوت می کنیم تا به مطالعه مقالات زیر بپردازید :

دستگاه لیزر حکاکی

نسل جدید دستگاه لیزر حکاکی

بررسی انواع توان در دستگاه لیزر برش فلزات

بررسی انواع توان در دستگاه لیزر برش فلزات

در این مقاله قصد داریم ابتدا به برسی فواید دستگاه لیزر برش فلزات بپردازیم و بعد به بررسی انواع توان در دستگاه لیزر برش فلزات بپردازیم.

دستگاه لیزر برش در صنعت طلاسازی

لیزر برش بی شک بهترین روش برش فلزات و غیر فلزات می باشد.که می توان برای اثبات این جمله دلایل مختلفی بیان کرد .
برای افرادی که دقت بسیار بالا میباشد مثل طلا ساز ها و قطعات با دقت بالا در برش فلزات برای ساخت ماشین الان و تجهیزات مختلف برش لیزر فایبر بهترین روش می باشد زیرا در تکنولوژی فایبر دارای بیم بسیار ریزی است و به همین دلیل دقت برش بالا می رود.که این دقت برش در لیزر فایبر برش طلا در حد میکرون می باشد و در لیزر های برش فلزات صنعتی در حد صدم میل می باشد.
برای افرادی که مد نظر آنها کسر و یا کم شدن وزن فلز مهم میباشد که این مطلب در برش طلا بسیار مهم می باشد و تولید کننده ها طلا دمبال روشی سریع و تمیز و با کسر پایین طلا در هین برش بودند که تمام این گزینه ها در دستگاه لیزر فایبر وجود دارد و به همین دلیل سیر عظیمی از تولید کننده های طلا به سمت این ماشین های لیزری روانه شده که امروزه به صورتی شده در هر کارگاه طلا سازی یک ماشین لیزر فایبر موجود میباشد و برش پلاک و اسم طلا بدون لیزر غیر قابل انجام شده است.
برای افرادی که پیاده سازی راحت و سریع و سرعت بالای اجرا ی کار می باشند لیزر بهترین راهکار می باشد.اپراتورها دستگاه لیزر به راحتی می توانند طرح مد نظر را از کامپیوتر بر روی دستگاه آپ لود کرده و پروژه های مختلف را پیاده کنند. دارای سرعت بالای برش در غیر فلزات و فلزات می باشد و این سرعت کار در صنایع مختلف نظیر استند سازی و جعبه سازی و محصولات تزیینی و غیره حرف اول را میزند.

دستگاه لیزر برش

انواع متریال در دستگاه لیزر برش

لیزر برش توانایی برش انواع گوناگون متریال را دارد.بسته به نوع لیزر از برش فلزات تا غیر فلزات قابل اجرا میباشد.بسته به نوع متریال وجنس متریال باید لیزربرش را انتخاب کرد.البته کیفیت برش نیز مهم است.برای بعضی پروژه های برش کیفیت برش و دقت بسیار مهم است که اینحا بهتر است از لیزر فایبر و سیستم جا به جایی رک و پینیون استفاده کرد تا بتوان بهترین دقت را از دساگاه دریافت کرد.برش های لیزری که دقت بالا و کیفیت بالا مهم نیست میتوان از لیزر های گازی و سیستم ها جا به جایی تسمه و ریل استفاده کرد البته باید وزن دکل دستگاه لیزر کم باشد تا تسمه کش نیاید تا دستگاه از تنظیم خارج نشود،در صورت کش آمدن تسمه اشکال برش خورده توسط دستگاه نا همگون میشود .
لیزر برش قطر متریال مهم میباشد.اگر قصد انجام پروژه هایی با قطر بالا دارید به طور مثال ۳۰ سانت آهن باید از لیزر های فیبری استفاده کنید و اگر قصد برش ورق های نازک ۱ یا ۲ میل را دارید می توان از لیزر های گازی استفاده کیند.در انتخاب لیزر برش اگر خواهان دستگاهیی با هزینه مصرفی پایین میباشید باید لیزر فیبری استفاده کنید ولی در عوض هزینه خرید بالا میباشد و در لیزر های گازی هزینه مصرفی بالا ولی هزینه خرید پایین میباشد و همچنین لیزر های فیبری مصرف برق پایینی دارند و مصرف برق لیزر های گازی بیشتر میباشد البته از این موضوع نباید غافل شد که سیستم تحویه و سیستم خنک کاری و سایر قطعات نیز در مصرف برق تاثیر گذار می باشند.
امیدواریم مقاله بررسی انواع توان در دستگاه لیزر برش فلزات برای شما مفید واقع شده باشد.

دستگاه لیزر فایبر

دستگاه لیزر فایبر (Fiber laser machine)

لیزر فایبر در برش بسیار تمیز هستند و در تمیزی و کیفیت لبها بدون رغیب می باشد و لبه ها بدون دوده و سیاهی است که این یکی از نکات قوت لیزر فایبر می باشد.نکات قوت دیگر این تکنولوژی میتوان وجود توان های بسیار بالاست که در سایر تکنولوژی ها دیده نمیشود مثل توان ۱۰۰ هزار وات که میتواند قطر بالای یک فلز را به راحتی ببرد و با این که این فطر بالا می باشد باز هم لبه ها برش خورده از کیفیت آن کاسته نمیشود.این ماشین ها لیزر دقت بالایی دارند برش فلز را با دقت۰٫۰۱ انجام میدهند. برتری مهم آن که می شود به آن اشاره کرد طول عمر بسیار بالای منبع لیزرحدود ۱۰۰ و حتی ۲۰۰ هزار ساعت میباشد که میتوان به آنها منبع های بدون استعکاک گفت .و در نهایت مصرف برق بسیار پایین این نوع از دستگاه های لیزر می باشد.

منبع تولید لیزر در دستگاه لیزر فایبر

دستگاه لیزر فایبر همانطور که در بالا گفته شده دارای یه منبع تولید لیزر به نام سورس می باشد که داخل آن قطعه اصلی به نام دایود وجود دارد که این دایود از جنس یاقوت میباشد که دارای طول عمر بالایی می باشد و تعمیر و تعویض این دایود ها در ایران انجام نمیشود و باید به کشور های که این تکنولوژی را در دست دارند فرستاده شود . یکی از نقاط قوت سری جدید فایبر لیزر ها ماجولار بودن این تکنولوژی است،به عبارتی اگر آسیبی به سورس وارد شود باز سورس میتواند کار کند به طور مثال اگر شما یک سورس ۳۰۰۰ وات داشته باشید با خراب شدن یک ماژول ۲۵۰۰ وات دیگر دارید تا آن ماژول تعمیر و یا تعویض بشود.البته نقص فنی در سورس های ای پی جی به ندرت دیده شده است و به دلیل وجود سیستم هوشمند محافظ سورس میباشد که اگر این سیستم احساس کند به سورس آسیبی در حال وارد شدن است لیزر را قطع و حتی در مواردی سورس لاک می شود و جهت باز کردن لاک سورس باید با شرکت تولید کننده آن تماس گرفته و رمز جدید را دریافت تا بگویند دلیل وارد شدن اسیب به سورس فایبر را به اپراتور دستگاه داده شود.

Fiber laser machine 2 desk

توانهادر دستگاه لیزر فایبر

لیزرفایبر از توان های ۳۰۰ وات تا توان های بسیار بالا که جدیدا توسط شرکت های ای پی جی با توان صد هزار وات نیز تولید شده است که بسته به قطرفلز و نوع فلز و سرعت برش مد نظر می توان سورس ها را انتخاب کرد شرکت های تولید کننده سورس لیزر محدود بوده است و حتی در توان های بالا فقد یک شرکت وجود دارد و در کل این تکنولوژی پیچیده در دست چند شرکت وجود دارد.برترین و در ادامه میخواهیم در مورد نقات قوت این تکنولوژی روز دنیا صحبت کنیم و بیشتر آشنا شویم با ما همراه باشید.

لیزرفایبر برش :

لیزرفایبر برش روشی بسیار کاربردی می باشد که سرعت و کیفیت برش را افزایش داده است و کمک زیادی به صنعت کرده است .و بسیاری از پروجه های صنعتی به سهولت قابل پیاده سازی کرده .لیزر برش در صنعت ورق های فلزی به دو بخش فایبر لیزر و co2 لیزر تقسیم شده است.که این تفاوت در منبع تولید لیزر آن میباشد که لیزر co2 نسل قبلی لیزر برش فلزات می باشد که به دو تیوب لیزر فلزی و تیوب لیزر شیشه تقسیم میشود که همکنون در صنعت پر کاربرد می باشد ولی با ورود لیزر فایبر در این چند سال اخیر انقلابی در لیزرهای صنعتی به وجود آورد و برتری های بسیاری به نسبت به لیزر های گازی دارد که به سرعت در حال پیشرفت می باشد .

 

 

 

همچنین پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را بخوانید :

دستگاه لیزر فایبر ای پی جی
بررسی تفاوتها در لیزر برش فایبر
افزایش عمر سورس دستگاه لیزر فایبر

در هنگام خرید دستگاه لیزر باید به چه نکات و مواردی توجه کنیم؟

در هنگام خرید دستگاه لیزر باید به چه نکات و مواردی توجه کنیم؟

تکنولوژی برش لیزری ، امروزه دارای تنوع کاربرد وسیع در صنایع گوناگون می باشد . صنایع گوناگونی شامل صنایع تولید پوشاک ، صنایع خودرو سازی، صنعت چرم و صنایع وابسته ، موسسات تحقیقاتی و نمونه سازی ، مهندسی ، چوپ و دکور سازی ، تابلو سازی ، صنایع سنگ و … از جمله مصرف کنندگان این تکنولوژی هستند. با توجه به نوع صنعت و نیاز مصرف کنندگان ، دستگاه برش یا حکاکی ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های برش لیزری به دو گروه عمده صنایع فلزی و غیر فلزی تقسیم می گردند. دستگاه های هر گروه نیز با توجه به نوع کاربرد با توان ها و قابلیت های مختلفی تولید می گردند.. (در هنگام خرید دستگاه لیزر باید به چه نکات و مواردی توجه کنیم؟ )

مثلا نوع دستگاه برش لیزری و قدرت مورد استفاده آن در صنایع چرم و کیف با صنعت چوب و حکاکی متفاوت می باشد.

کیفیت حکاکی با قدرت تیوب لیزر نسبت عکس دارد . یعنی هر چه قدرت تیوب لیزر افزایش پیدا کند ، از کیفیت و دقت حکاکی کاسته می شود.

اگر کار حکاکی شما بیش از برش کاری شما است ، دستگاه با تیوب حداکثر ۸۰ وات خریداری کنید و اگر کار های برش کاری شما بیشتر از حکاکی است از دستگاه با تیوپ ۱۳۰ وات به بالا استفاده نمایید. پیشنهاد ما دستگاه با تیوب لیزر ۱۰۰w  Reci  است که تقریبا برای همه کارها مناسب است.

در این نوع هد، این امکان فراهم می شود که بتوان در راستای محور Z هم تغییر ارتفاع داشته باشیم و به عبارت دیگر، هد این نوع از دستگاه های لیزر به سیستم اتوفوکوس حین برش مجهز است که می تواند در صورت وجود فرو رفتگی و یا برآمدگی در متریال به صورت اتوماتیک تغییر ارتفاع دهد. از دیگر تفاوت های این نوع هدها با هدهای لیزر معمولی، قابلیت اتصال شیلنگ کپسول اکسیژن است که موجبات برش فلز را مهیا می سازد.

از فاکتور های مهم و تعیین کننده در قیمت و کیفیت یک دستگاه برش لیزر علاوه بر تیوب لیزر ، نوع مادربرد و نوع و قابلیت میز کار مورد استفاده در آن و همچنین توان سیستم خنک کننده آن ( چیلر ) می باشد.

در خرید دستگاه لیزر توصیه می گردد

در خرید دستگاه لیزر توصیه می گردد اولا سعی نمایید از خرید دستگاه های بی نام و نشان خودداری نمایید و دوم از شرکت هایی خرید نمایید که خود نمایندگی رسمی و وارد کننده کالا از شرکت های معروف جهانی می باشند. سرعت و دقت برش و حکاکی با لیزر بسیار تابع نوع مادر برد آن است ،مادر برد های جدید دارای قابلیت هایی چون کنترل دقیق و پیش نمایش انجام کار ، صفحه نمایش رنگی و خطا یابی خودکار می باشند.

 بهترین مادربرد های موجود در بازار از نظر نسبت کیفیت به قیمت ، اکنون RDC-6332G و  RDC-6442G می باشند.

 از عوامل تعیین کننده یا متمایز کننده قیمت دستگاه ها ، ۱- آپشن های نصب شده در دستگاه  ۲-مقدار تعهد و خدمات پس از فروش فروشنده ۳- مقدار سودی است که واردکننده یا فروشنده برای خود در نظر می گیرد می باشد.  (در هنگام خرید دستگاه لیزر باید به چه نکات و مواردی توجه کنیم؟)

 

دستگاه لیزر حکاکی

دستگاه لیزر حکاکی و برش غیر فلزات بیوند لیزر قابلیت حکاکی و برش تمامی جنس های غیر فلزی را با دقت بالا و سرعت بالا دارد. این دستگاه با سایز های ۶۰*۹۰ و ۱۳۰*۹۰ و ۱۳۰*۱۸۰ قابل عرضه می باشند.

نحوه انتخاب دستگاه لیزر حکاکی و برش

 • بهترین دستگاه برش لیزر و حکاکی لیزری غیر فلزات با قیمت ارزان موجود در ایران کدام است ؟
 • در هنگام خرید دستگاه برش لیزری باید به چه نکات و مواردی توجه کنیم؟

تکنولوژی برش لیزری ، امروزه دارای تنوع کاربرد وسیع در صنایع گوناگون می باشد . صنایع گوناگونی شامل :

 • صنایع تولید پوشاک ،
 • صنایع خودرو سازی،
 • صنعت چرم و صنایع وابسته
 • ، موسسات تحقیقاتی و نمونه سازی
 • ، مهندسی
 • ، چوپ و دکور سازی
 • ، تابلو سازی ،
 • صنایع سنگ و … از جمله مصرف کنندگان این تکنولوژی هستند.

با توجه به نوع صنعت و نیاز مصرف کنندگان ، دستگاه برش یا حکاکی ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه های برش لیزری به دو گروه عمده:

 • صنایع فلزی و
 • غیر فلزی
 • تقسیم می گردند.
 • دستگاه های هر گروه نیز با توجه به نوع کاربرد با توان ها و قابلیت های مختلفی تولید می گردند.

گروه صنعتی آروین لیزر فروش دستگاه های لیزر صنعتی|SF1390|SF130 180 |Senfeng|شفنگ|دستگاه حکاکی و برش

به عنوان نمونه نوع دستگاه برش لیزری و قدرت مورد استفاده آن در :

 • صنایع چرم و
 • کیف با
 • صنعت چوب
 • و حکاکی
 • متفاوت می باشد.
 • تیوب لیزر این دستگاه ها در توان ها و عمر مفید گوناگونی تولید می گردند .
 • از جمله ۴۰،
 • ۸۰ ،
 • ۱۰۰ ،
 • ۱۳۰ ،
 • ۲۰۰ وات و
 • .. با عمر مفید ۳۰۰۰ ، ۷۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ ساعت کار می توان نام برد.

در این مقاله به راهنمایی خرید دستگاه های

برش و حکاکی غیر فلزات با قیمت ارزان موجود در بازار میپردازیم

با بودجه بین ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان کدام دستگاه برش لیزر را بخریم؟

اگر به دنبال خرید دستگاهی هستید که جهت حکاکی غیر فلزات قصد استفاده از آن را دارید توصیه می گردد:

 • که از دستگاه های با وات کمتر استفاده شود و
 • اگر به دنبال برشکاری هستید توصیه می گردد:
 • از دستگاه های با قدرت وات بیشتر استفاده شود.
 • کیفیت حکاکی با قدرت تیوب لیزر نسبت عکس دارد .
 • یعنی هر چه قدرت تیوب لیزر افزایش پیدا کند ، از کیفیت و دقت حکاکی کاسته می شود.
  اگر کار حکاکی شما بیش از برش کاری شما است ،
 • دستگاه با تیوب حداکثر ۸۰ وات خریداری کنید و
 • اگر کار های برش کاری شما بیشتر از حکاکی است از دستگاه با تیوب۱۳۰ وات به بالا استفاده نمایید. پیشنهاد ما دستگاه با تیوب لیزر ۱۰۰w Reci S4 است که تقریبا برای همه کارها مناسب است.

 

دستگاه لیزر برش

بررسی ابعاد مختلف لیزر برش

بررسی ابعاد مختلف لیزر برش

در این مقاله قصد داریم تا درباره ی بررسی ابعاد مختلف لیزر برش بنویسیم. دستگاه لیزر برش فلزات نیز همانند سایر دستگاه های همخانواده ی خود جهت انجام کارهای مختلف دارای ابعاد متفاوتی می باشند به همین دلیل در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف لیزر برش میپردازیم.

Fiber laser machine 2 desk

ابعاد استاندارد در دستگاه برش لیزری :

لیزر برش و ابعاد استاندارد آن ۶۰ سانتی متر در ۹۰ سانتی متر و ۱۳۰ سانتی متر در ۹۰ سانتی متر و ۱۳۰ سانتیمتر در ۱۸۰ سانتیمتر و سایز های ۴۰ سانتیمتر در ۶۰ سانتیمتر و ۴۰ سانتیمتر در ۴۰ سانتیمتر می باشد.که سایز ۴۰ در ۴۰ و ۶۰ در ۴۰ در بازار به ندرت پیدا میشود جایگذین آن ۱۳۰ در ۹۰ و ۶۰ در ۹۰ می باشد و سایز ۱۳۰ در ۱۸۰ نیز به دلیل گمرکی بالا و گرفتن جای زیاد در کانتینر که تقریبا جای سه عدد ۱۳۰ در ۹۰ را میگیرد از این رو شرکت های وارد کننده به ندرت این سایز را وارد میکنن چون مقبول به صرفه نمی باشد به همین دلیل شرکت های تولید کننده داخلی بازار این سایز از دستگاه ها را گرفته اند.

ابعاد لیزر برش بر اساس کارایی :

لیزر برش و کارایی ابعاد مختلف را می خواهیم با هم مورد برسی قرار دهیم و ببینیم مرتبط با کاری که میخواهیم انجام بدهیم چه سایزی باید تهیه کنیم.سایز ۴۰ در ۴۰ سانتیمتری مخصوص انجام کارهای ریز نظیر مهر سازی و برش کارهای کوچیک با قطر کم از این نوع دستگاه به دلیل توان کم تیوب برای حکاکی استفاده می شود و برای برش کارایی ندارد،به این سایز از دستگاه ها دستگاه های رو میزی میگویند و می توان از این ماشین ها در خانه هم استفاده کرد و فضای ۷۰ تا ۵۰ سانت اشغال میکند و توان تیوب آن ۴۰ وات می باشد.سایز ۴۰ در ۶۰ نیز برای برش کارهای کوچیک و برش و حکاکی استندهای کوچیک و برش پارچه ها در سایز های کوچیک مورد استفاده قرار میگیرد و تیوب نصب شده بر روی این دستگاه ها توان ۶۰ وات یا۸۰ وات می باشد وبرای کسانی که فضای کمی در محیط کاری خود دارند مناسب می باشد.سایز ۶۰ در ۹۰ سانتیمتر نیز تقریبا عضوی از دستگاه های کوچیک است که این ماشین هم مشابه به دیگر هم نوع های کوچکش مناسب برای کارهای ریز و مناسب برای فضاهای کوچیک می باشد و تیوب آن معمولا ۸۰ وات می باشد.

لیزر برش و کارای در ابعاد بزرگ :

لیزر برش و کارای در ابعاد بزرگ نظیر سایز ۱۳۰ در ۹۰ و سایزر ۱۳۰ در ۱۸۰ می باشد که در مدل ۱۳۰۹۰ تا نصف ورق یعنی ۱۲۰ در ۹۰ را میتواند ببرد و دقت بالا تری در برش و حکاکی به نسبت مدل ۱۳۰٫۱۸۰ می باشد.این دستگاه لیزر تقریبا تمام نیاز های یک فرد را جوابگو است و جای کمی به نسبت ۱۳۰٫۱۸۰ می گیرد و برای زدن کارهای بزرگ تر از سایز ۱۳۰ در ۹۰ می توان استفاده کرد ولی باید اپراتور واقعا ماهر باشد.سایز ۱۳۰ در ۱۸۰ بیشتر تابلو سازها از این نوع ساز استفاده میکنند چرا که سایز برش آنها بالا می باشد و این ماشین توایی برش یک ورق کامل پلکسی را دارد ولی مشکلی که این دستگاه فضای زیادی اشغال میکند و قیمت بالای آن است و مصرف برق آن به دلیل داشتن دو مکنده بیشتر می باشد و از معایب دیگری که دارد دستگاه لیزر دارای درب و نمی باشد و بویی که بر اثر برش ورق به وجود می آید در محیط پخش می شود.

دستگاه لیزر برش

دستگاه لیزر برش ایرانی

دستگاه لیزر برش ایرانی

در این مقاله قصد داریم تا در مورد دستگاه لیزر برش ایرانی بنویسیم.و اینکه آیا با توجه به تحریم های موجود و افزایش قیمتها میشود دستگاه لیزر برش ایرانی را با همان کیفیت دستگاه لیزر برش خارجی تولید کنیم یا خیر؟

باید ببینیم که آیا با وجود شرایط فعلی امکان تولید دستگاه لیزر در ایران میسر می باشد یا خیر و آیا شرکتی توانسته ماشین الات لیزر تولید کند و در صورت تولید آیا کیفیت در حد تولیدات خارجی همتای خود را دارد.در داخل کشور با توجه به نبود تولید کننده قطعات مورد نیاز یک دستگاه لیزر برش co2غیر فلزات که ساده ترین دستگاه لیزر می باشد در ایران فقد بحث منتاژ و راه اندازی دستگاه و ساخت شاستی و بدنه انجام میشود.

Fiber laser machine 2 desk

لیزر برش و شرکت های تولید کننده

لیزر برش و شرکت های تولید کننده زیاد استقبال نمی شود که به نظر بنده دو دلیل دارد.یک در ابتدا دستگاه های لیزر تولید شده توسط شرکت های داخلی کیفیت مورد نظر را نداشته به همین دلیل اکثر مشتریان به دلیل سابقه نچندان جالب تولیدات داخلی در این زمینه به سمت تولید کننده های چینی میروند . دومین دلیل شیطنت شرکت های وارد کننده دستگاه لیزر به دلیل فروش محصولات وارداتی خود تبلیغات منفی در مورد ماشین های لیزر تولید داخل میکنند .در صورتی که امروزه لیزر های برش تولید شده توسط چندین تولید کننده داخلی کیفیت بسیار خوب و در حد نمونه های خارجی خود دارد و به دلیل افزایش قیمت ارز و افزایش قیمت گمرک تمام شرکت های فروشنده دستگاه لیزر به فکر تولید آن در کشورمان افتاده اند.

لیزر برش برسی قطعات داخلی

قطعات لیزر برش غیر فلزات شامل پاور لیزر که در سه مدل dy10 ،dy13،dy20 می باشد که در داخل تولید کننده های بودن که این پاور ها را تولید کردند ولی به دلیل قیمت بالای تمام شده توانایی رقابت با پاورهای وارداتی چینی ندارند.قطعه دیگر که مهمترین قسمت دستگاه لیزر می باشد کسی تا به حال در داخل نتوانسته آن را تولید کند که آن تیوب لیزر می باشد البته اندک افرادی بودند که توانستند تیوب لیزر را شارژ کنند ولی کیفیت لازم را نداشته و فرایند تولید تیوب لیزر نیازمند هزینه بالا می باشد و نیاز به اتاق تمیز دارد که به همین دلیل کسی تا به حال سمت تولید تیوب لیزر نیامده است.قطعه بعدی چیلی یا خونک کننده تیوب لیزر می باشد که تولیداتی در داخل انجام شده ولی کیفیت مناسبی نداشته است.قطعه بعدی مادربرد لیزر است که تا به حال کسی به فکر تولید آن را نکرده چون تکنولوژی و هزینه بالایی میخواهد که در ایران دو برند چینی لیترو و ار دی ال جا افتاده است.ست مکانیک و قطعات مکانیکی دستگاه لیزر تولید آن امکانات یا هزینه بالایی ندارد و می شود در داخل تولید کرد به راحتی ولی متاسفانه کسی این کار را انجام نداده است و.موتور و درایور ها نیز همانند الباقی قطعات هزینه تولید آن بالا از قیمت تمام شده نوع وارداتی آن را دارا می باشد.

امیدواریم که این مقاله ی دستگاه لیزر برش ایرانی مورد علاقه ی شما مشتری گرامی واقع شده باشد.